Szkoła Myślenia Pozytywnego

program4 3
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Szkoła Myślenia Pozytywnego

W maju, rozwijano kompetencje uczniów i uczennic w kontekście rozwiązywania konfliktów, odpowiedzialności za siebie, własnych praw, rozumienia różnorodności na świecie. Wspólna realizacja projektu była okazją na ułatwienie dzieciom i młodzieży rozwijania kompetencji kluczowych, rozumienia swojego miejsca na świecie, dbania
o siebie i o innych.
Uczniowie klasy 3b, zastanawiali się nad swoimi sposobami reagowania w różnych sytuacjach, analizowali scenki z życia klasy pod kątem rozwiązywania problemów
wg reguły 4 kroków.

  1. Uspokój nerwy.
  2. Refleksja.
  3. Słuchaj obu stron.
  4. Znajdźcie możliwe rozwiązania.

Dziękuję za Wasze zaangażowanie.

mgr Marta Cieślik- pedagog

Skip to content