Rozdanie Kangurowych nagród

Osiągnięcia i sukcesy

Rozdanie Kangurowych nagród

W środę,  22 czerwca 2022 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki odbyło się uroczyste podsumowanie XXXI edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, na które zostali zaproszeni:

• Michał Kucharski  (4B) laureat
  • Ewa Trela (4B) laureat
  • Mateusz Segda  (3B) wynik bardzo dobry
  • Paweł Godawiec-Obuchowicz  (7C) wynik bardzo dobry

Zgromadzeni uczniowie i ich opiekunowie mieli okazję wysłuchać wykładu prof. Tutaja oraz poznać jeden z dowodów dotyczących twierdzenia Pitagorasa.

Po nim dzieci odbierały dyplomy, nagrody oraz bony pieniężne ufundowane przez organizatorów. Nasze szkolne „kangurzątka” niespodziewanie zarobiły swoje pierwsze pieniądze!

Uroczystość była dużym przeżyciem. W oczach dzieci i opiekunów radość i duma – bezcenne!!!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Życzymy wspaniałych wakacji! Następna edycja „Kangura Matematycznego” w przyszłym roku…

Dorota Głownia
Joanna Karp