Panowie Szlachta ucztują!

szlachta1
4-8

Panowie Szlachta ucztują!

W klasie 6a w czasie lekcji historii doszło do niezwykłego spotkania. Możni Panowie i Jaśnie Panie spotkali się przy wspólnym stole na szlacheckiej uczcie. Wszyscy przygotowali swoje najlepsze stroje, często wykonane w bardzo pomysłowy sposób. Na naszej imprezie nie było miejsca na waśnie czy niesnaski. Magnaci siadali ze szlachtą średnią, zagrodowi i gołota wraz zacnymi gośćmi: Stańczykiem, królową Boną i Katarzyną Jagiellonką. Jak na prawdziwej uczcie szlacheckiej nie brakło dobrego jadła i napitku (nasza szlachta wie jednak co zdrowe i tylko w takich rarytasach gustuje). Aby dodać trochę zabawy, po uczcie odbyły się zawody zręcznościowe i zadania na spostrzegawczość. Taka lekcja historii wszystkim przypadła do gustu i każdy pytał, kiedy następna biesiada. Znając zapał naszych szóstoklasistów, zapewne niebawem…

Patrycja Kulka

Skip to content