Obchody Święta Niepodległości

1-3 / 4-8

Obchody Święta Niepodległości

Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
bije rytmem naszych serc”

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości.

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta nie jest czymś trwałym i danym na zawsze, więc wymaga szacunku i pielęgnowania.

9 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie przypomnieli dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnione walką o wyzwolenie. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami. W inscenizacji wystąpili uczniowie klasy IV c i IV b przygotowani przez panie: Patrycję Kulkę, Agnieszkę Smoleń-Zaborską, oraz panią Danutę Torbę, która zadbała również o piękną dekorację.

Uczniowie klas I-III zadbali o piękne aranżacje pieśni patriotycznych, przygotowali i kotyliony oraz flagi. O oprawę uroczystości zadbała klasa III b, pod opieką pani Marty Stokłosy-Marszałek.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w upamiętnienie tego szczególnego dnia, wszystkim, którzy tego dnia uświetnili ten dzień recytacją i pięknym śpiewem.

W czwartek 10 listopada uczniowie dokładnie o godzinie 11:11 w klasach odśpiewali hymn i tym samym przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

Agnieszka Smoleń-Zaborska