KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ – CHRISTMAS SONG CONTEST

union-jack-g0f8cb9f3a_1920

KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ – CHRISTMAS SONG CONTEST

Dnia 22 grudnia 2022 roku w naszej Szkole odbył się szkolny konkurs piosenki w języku obcym dla klas IV – VIII.

Entuzjaści śpiewu mieli okazję do wspólnej zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności lingwistyczno – wokalnych.

Głównym celem konkursu było popularyzowanie piosenek obcojęzycznych oraz promowanie piosenki jako formy nauki języka obcego.

Jury konkursowe, dokonało oceny według następujących kryteriów: poprawność językowa, wymowa, dobór repertuaru, walory głosowe i muzykalność, interpretacja utworu, ogólny wyraz estetyczno-artystyczny.

Poziom konkursu był naprawdę wysoki, a jury najwyżej oceniło następujących wykonawców:

I miejsce – Maja Lusina kl. 5b
II miejsce – Lena Jachewicz kl. 5b
III miejsce – Wiktoria Juda kl. 8c
III miejsce – Liliana Orkisz kl. 4c

Wyróżnieni zostali:

Anastasiia Shamotina z klasy 4c

Zespół z klasy 8a w składzie: Hanna Pelczar, Zuzanna Ohirko, Gabriela Woźniak oraz Zuzanna Zmysłowska.

Zespół z klasy 8c w składzie: Zofia Boniecka, Olga Florek, Katarzyna Gądek, Wiktoria Juda, Nadia Kudelska, Weronika Kudelska, Oliwia Lyzwinski, Zuzanna Michałkiewicz, Karolina Prokop, Magdalena Radwańska oraz Oliwia Wywrot.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i przygotowanie piosenek świątecznych w tak różnych i interesujących aranżacjach.