Z wizytą we Wrocławiu

Wrocław 2-3 (5)
4-8

Z wizytą we Wrocławiu

W dniach 2-3 czerwca klasy 8b i 8c wraz z czwórką uczniów klasy 7c wyjechały na wycieczkę do Wrocławia. Podróż upłynęła w miłej atmosferze, pomimo że wstaliśmy bardzo wcześnie i oczy się trochę zamykały. Wrocław jest miastem słynącym z krasnali, dlatego podczas spaceru po centrum miasta obudził się w nas instynkt „łowców” krasnali, część z nas dzięki aplikacji do poszukiwania krasnali, co kilka metrów spotykała innego małego mieszkańca Wrocławia. Przewodnik przekazał nam informację, że jest ich w mieście już ponad 830, a czasem tygodniowo przybywa ich kilka.

W pierwszym dniu zwiedziliśmy Ostrów Tumski, Panoramę Racławicką i jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. Wieczór spędziliśmy w kameralnym gronie w pokojach, ciesząc się towarzystwem koleżanek i kolegów – to był czas długich rozmów.

W piątek odwiedziliśmy najwyższy budynek w mieście SKY TOWER, gdzie z 49. piętra podziwialiśmy panoramę Wrocławia, następnie udaliśmy się do ZOO. Na miejscu mieliśmy okazję zobaczyć  niespotykane w Polsce zwierzęta, np. manaty, pingwiny, hipopotamy.

Po wizycie w ZOO udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego, a zwieńczeniem spaceru był pokaz fontann przy pięknej muzyce. Wycieczka była pełna wrażeń i atrakcji, wielu z nas na pewno jeszcze wróci do Wrocławia

Zamknij okno za pomocą krzyżyka w prawym górnym rogu.

Dzień otwarty dla klas pierwszych

31 sierpnia 2022r.
11.00 - 13.00

Skip to content