Szkolna Olimpiada Sportowa wyniki

Szkolna-olimpiada

Szkolna Olimpiada Sportowa wyniki

W dniu 1 czerwca 2022 r. roku odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia Szkolnej Olimpiady Sportowej na boisku WLKS Krakus.
Uczennice klasy 8a- Jagna Bielak oraz Kinga Lizak serdecznie powitały zebraną społeczność uczniowską, dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne oraz rodziców.
Następnie głos zabrała pani dyrektor Anna Romańczyk, która wypowiadając obowiązującą formułę uroczyście ogłosiła otwarcie szkolnych igrzysk sportowych.
W dalszej kolejności wielokrotne reprezentantki szkoły: Zuzanna Wielgosz, Emilia Własiuk, Katarzyna Ryś, Oliwia Kamińska wniosły flagę olimpijską. Rozległ się hymn olimpijski, który uczniowie wysłuchali z uwagą i wzruszeniem.
Najważniejszym momentem uroczystości było wniesienie symbolicznej pochodni, która nawiązywała do ognia olimpijskiego. Zaszczytu tego dostąpił Szymon Janoszka wybitny sportowiec- mistrz Polski w karate w kategorii do 45 kg.
Ślubowanie olimpijskie w imieniu uczniów wygłosiła Milena Balicka, w imieniu sędziów ślubowanie złożyły Renata Podlasińska oraz Katarzyna Jurkowska.
Po zakończonej rywalizacji pani dyrektor Anna Romańczyk wręczyła najlepszym sportowcom medale oraz statuetki i vouchery ufundowane przez Radę X Dzielnicy oraz Radę Rodziców.
Uczniowie naszej szkoły uczestnicząc w takiej ceremonii mogli poczuć prawdziwego ducha olimpizmu. 🙂

Poniżej przedstawiamy wyniki! Gratulujemy naszym Mistrzom! 🙂