Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IMG_20231119_192055 (1)
4-8

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole, już po raz drugi, Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klasy 5b utrwalali tabliczkę mnożenia przepytując się nawzajem oraz wymyślając pytania do quizu matematycznego, który potem wspólnie rozwiązywali. Natomiast klasa 7c, pracując w parach, tworzyła matematyczne gry planszowe. Prace uczniów zasługują na dużą pochwałę, gdyż były bardzo pomysłowe i ciekawe. Nawet klasa 2c próbowała swoich sił  w mnożeniu, rozwiązując różne przykłady w zakresie 30.

Katarzyna Góra 

W dniu 17 listopada klasy 6a oraz 7a wzięły udział w drugiej części Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W klasie 7a odbyły się zajęcia, podczas których uczniowie pracowali w grupach nad zadaniami związanymi z procentami oraz tabliczką mnożenia. Zadania przygotowano w formie puzzli, kart pracy i kodów QR. Uczniowie świetnie sobie poradzili z tymi różnorodnymi formami pracy.

Natomiast klasa 6a rozwiązywała grę bingo 4×4 z wykorzystaniem tabliczki mnożenia. Pytania do gry zostały losowane za pomocą koła fortuny.

Ewelina Sułowicz 

Bardzo się cieszymy, że klasom się podobała zabawa! Mam nadzieję, że Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przyniósł nie tylko radość, ale także cenne doświadczenia edukacyjne. 

Skip to content