Światowy Dzień Chorego

serce

Światowy Dzień Chorego

„Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”
św. Jan Paweł II

11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego, który stał się wspaniałą okazją by przygotować dla chorych dzieci ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie drobne, słodkie upominki. Udział dzieci w takich przedsięwzięciach kształtuje wrażliwość na potrzeby i cierpienia innych ludzi. Do akcji z dużym zaangażowaniem przyłączyły się dzieci z klas I-III uczęszczające na świetlicę szkolną. Nasi podopieczni wykazali się pomysłowością w wykonaniu prac.  Każdemu przyświecał ten sam cel: wywołać uśmiech na twarzy chorego dziecka. Upominki zostały przekazane dzięki uprzejmości jednej z mam uczennicy z klasy 2a, za co serdecznie dziękujemy.

Z okazji Światowego Dnia Chorego wszystkim cierpiącym dzieciom życzymy wytrwałości, siły ducha oraz szybkiego powrotu do zdrowia, zaś pracownikom służby zdrowia; cierpliwości oraz wiedzy pozwalającej przezwyciężyć choroby swoich pacjentów.