„Pory roku w zoo” – zimowe spotkanie z bezkręgowcami

4c..
4-8

„Pory roku w zoo” – zimowe spotkanie z bezkręgowcami

W ramach projektu „Pory roku w zoo” klasy 4a i 4c ponownie odwiedziły krakowski Ogród Zoologiczny. Zimowa pogoda nas nie odstraszyła, mimo śniegu i zimna nie mogliśmy się doczekać spotkania z mieszkańcami ogrodu. Pracownicy zoo przygotowali dla nas niesamowitą niespodziankę. tym razem poznaliśmy bowiem bezkręgowce. Po części teoretycznej, podczas której dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta zalicza się do bezkręgowców przyszedł czas na kontakt bezpośredni. Cóż to było za przeżycie! Nie tylko zobaczyliśmy egzotyczne owady, ale mogliśmy też niektóre wziąć do ręki! Niektórzy z nas od razu zakochali się w smukłych straszakach i błyszczących krocionogach. Inni z dystansem podziwiali te piękne zwierzęta. Ale owady to nie wszystko. Prawdziwą gwiazdą dnia był Albin – prawie półkilogramowy ślimak. Niczym doświadczony celebryta pozował do zdjęć i pozwalał się nawet pogłaskać po skorupie. Warsztaty w zoo minęły zdecydowanie zbyt szybko. Na koniec odwiedziliśmy jeszcze żyrafy, pandy czerwone i pingwiny. To spotkanie dla każdego było niezapomniane. Ciekawe co czeka nas wiosną…

Skip to content