Patataj patataj rozkręcamy Rowerowy Maj!

Uczestniczymy w akcjach

Patataj patataj rozkręcamy Rowerowy Maj!

Znów przyszedł maj a z majem bzy, ciepłe podmuchy wiatru i słoneczne poranki. Wraz z tą wiosenną aurą rozpoczęła się już po raz czwarty kampania Rowerowy Maj, w ramach której zachęcamy uczniów do wybierania aktywnego środka transportu podczas podróży do szkoły. Czas odkurzyć rowery, hulajnogi, rolki, deskorolki. Za każdy taki przejazd codziennie wręczamy kolorowe naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Pamiętajcie, że w naszej szkole można bezpiecznie zostawić rower na czas lekcji, ponieważ posiadamy kilkanaście miejsc postojowych z dwustronnymi stojakami. Rowerem można też bezpiecznie dojeżdżać do pracy, więc zachęcamy i rodziców, i nauczycieli do wybierania tego środka transportu. Warto dawać dzieciom dobry przykład – uczyć zdrowych nawyków, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, samopoczucie i środowisko naturalne. Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Cieszymy się, że jeździcie z nami!

mgr Marta Cieślik
mgr Piotr Pytel
mgr Dominika Kozioł
Link do filmu:

Video Editor: ROWEROWY MAJ, 2022 (kizoa.com)