,,Opowieść wigilijna” na scenie

theater-432045_1280 (1)

,,Opowieść wigilijna” na scenie

7 grudnia uczniowie klas 7-8 wybrali się na spektakl pt. „Opowieść wigilijna” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Ta wspaniała historia o kondycji ludzkiego charakteru, nawróceniu i nieprzemijającej radości z czynienia dobra, jest naszą lekturą szkolną, zatem była to okazja, by lepiej zrozumieć jej przesłanie.

Razem z aktorami przenieśliśmy się do XIX-wiecznej Anglii, prowadzeni przez niesamowite duchy świąt bożonarodzeniowych. Towarzyszyliśmy głównemu bohaterowi w jego wędrówce, aż do poranka Bożego Narodzenia, kiedy to obudził się całkiem odmieniony i szczęśliwy. Przemiana Ebenezera Scrooge’a jest bowiem głównym i najważniejszym wątkiem tego utworu. Warto pamiętać o tym, że „Opowieść wigilijna” niesie ze sobą nieprzemijające wartości moralno-etyczne, aktualne pod każdą szerokością geograficzną i godne naśladowania nie tylko w dzień Bożego Narodzenia, ale w każdy dzień naszego życia.

Opiekunowie:
Luiza Comber