Wycieczka klasy 2c

Wycieczka klasy 2c

Dzień 17 kwietnia 2024 roku był dla dzieci z klasy 2c dniem „spotkania” z historią Krakowa oraz przepysznego obwarzanka krakowskiego. To niepozorne kółko z ciasta jest związane z Krakowem od ponad 600 lat. Jest uwielbiany przez Krakowian i turystów. Podczas warsztatów dzieci poznały wszystkie jego sekrety, a co najważniejsze spróbowały swoich sił i stworzyły własnego obwarzanka :).

W trakcie spaceru Drogą Królewską uczennice i uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii odwiedzanych miejsc na trasie wędrówki. Po wejściu do Barbakanu odbyły się walki na piankowe miecze, a chętni mogli przebrać się w elementy strojów średniowiecznych.

W trakcie spaceru odwiedziliśmy także Mury obronne, a na ulicy Floriańskiej odkryliśmy symbole, które pomogły nam dojść na Rynek Główny. Tam dzieci wysłuchały legendy o hejnale Mariackim, dowiedziały się jak wyglądał wojownik tatarski i pan Hejnalista, skąd jest grany Hejnał i ile razy.

Na zakończenie spaceru podziwialiśmy Sukiennice i zakupiliśmy pamiątki, które będą nam przypominać nie tylko ten dzień, ale także historię tak ważną dla każdego z nas.

Katarzyna Opach