Nasi ósmoklasiści w roli nauczyciela

matematyka_dzien_kropki_20210921_1831659790
1-3 / 4-8

Nasi ósmoklasiści w roli nauczyciela

Innowacja matematyczna  
“Matematyka dla najmłodszych- ósmoklasiści w roli nauczyciela” 

15 września przypadał Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie klasy 8d  Zuzanna Bisaga, Jakub Bryński oraz Krzysztof Gołąb  wystąpili w roli nauczycieli, witając tym samym na sposób matematyczny pierwszoklasistów w naszej szkole. Dzięki uprzejmości pani Iwony Szyniec, wychowawczyni klasy 1a oraz pani Doroty Głowni, wychowawczyni klasy 1b prowadzili zajęcia warsztatowe z okazji Dnia Kropki.  

Dzień Kropki jest świętem odkrywania talentów, kreatywności i twórczości. Każdy z pierwszoklasistów miał okazję przedstawić, w jakiej dziedzinie odnosi sukcesy, jakie talenty posiada. Po początkowej projekcji filmu o kreatywnej dziewczynce Vashti, dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych z motywem przewodnim kropki. Trzeba przyznać, że spostrzegawczość, szybkość reakcji i praca w grupie to ich mocne strony! Efektem zajęć są kropkowane prace plastyczne pierwszoklasistów. 

Interakcja między najmłodszymi a najstarszymi uczniami szkoły przynosi wymierne korzyści: dla tych pierwszych to możliwość poznania matematyki, jako nauki ścisłej w formie przyjaznej, z wykorzystaniem zabawy, a dla ósmoklasistów możliwość doświadczenia roli nauczyciela, odkrywcy i badacza, doskonalenie sztuki prezentacji. 

Przed nami kolejne lekcje matematyczne m.in. z elementów tabliczki mnożenia, tworzenia gier planszowych czy poprawy efektywności i szybkości liczenia. 

Koordynator: 
mgr Katarzyna Laszczyk- Szustka  
Nauczyciel chemii i matematyki, wychowawca klasy 8d 
Uczniowie klasy 8d 

Skip to content