Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF #GoBlue

316585048_896961575001171_3944276250101195360_n
Uczestniczymy w akcjach

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF #GoBlue

20 listopada przypadała kolejna rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Dokument ten zaznacza, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa.

Nasza szkoła już kolejny raz zaangażowała się w realizację zadań związanych z obchodami Dnia Praw Dziecka w ramach działań Szkolnego Klubu UNICEF. Uczniowie w tym dniu włączyli się w akcję # go Blue, ubierając się na
niebiesko.

Uczniowie podczas zajęć mieli okazję zaprezentować swoje przemyślenia i spostrzeżenia na temat praw dziecka we współczesnym świecie. Rozmawiali na temat pozycji młodego człowieka w społeczeństwie, jego potrzeb, a także
marzeń i oczekiwań wobec dorosłych i otaczającego ich świata. Uczniowie przygotowali prezentacje odnośnie praw dziecka, łamania praw człowieka oraz organizacji zajmujących się ochroną praw.
Bardzo dziękujmy wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w szkolne
działania.

Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Agnieszka Smoleń-Zaborska