Leśna przygoda klas 2b i 2c

IMG20231010132820 (1)
1-3

Leśna przygoda klas 2b i 2c

Naszą wyprawę do gospodarstwa „Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu zaplanowaliśmy na dzień 10 października. Klasa 2b i 2c faktycznie znalazła się w magicznym miejscu: „Blisko marzeń, blisko nieba, blisko gwiazd, z dala od spraw nijakich …”

Nasza przygodę zaczęliśmy od leśnych warsztatów, budowania szałasów z darów, które daje nam natura. Zaliczyliśmy przejażdżkę na końskim grzbiecie przy asyście instruktora, odwiedziliśmy „wiejskie mini-zoo”, gdzie czekały ciekawskie kozy, króliki, kaczki, kury – wszystkie żądne pieszczot i karmienia.

Odpowiadaliśmy na zagadki przyrodnicze – związane ze zwierzętami hodowlanymi i leśnymi, uczyliśmy się rozpoznawać jajka, poznaliśmy cykl inkubacji piskląt, gatunki ptaków. Mieliśmy okazję wytarzać się w sianie 🙂 nauczyliśmy się również rozpalać ogień przy użyciu krzesiwa.

Na koniec wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych – tworzyliśmy ziarenkowe obrazy.

Skip to content