Hallo Deutsch- kółko języka niemieckiego w świetlicy szkolnej

Hallo Deutsch- kółko języka niemieckiego w świetlicy szkolnej

Witajcie, „Hallo Deutsch” pozdrawia wszystkie dzieci i rodziców naszych milusińskich.

Jak to w kwietniu zwykle bywa przyszły Święta Wielkanocne. Wspólnie z Bertą wysłuchaliśmy historii wielkanocnej o Jezusie. Poznaliśmy tradycje wielkanocne w Niemczech. Czy wiecie, że dzieci w Niemczech szukają swoich prezentów od wielkanocnego zajączka w trawie pod krzakiem?  A  domyślaliście się, że w domach pojawia się der Osterstrauß( bukiet wielkanocny) przyozdobiony kolorowymi wydmuszkami z jajek? Można go porównać do choinki bożonarodzeniowej. Cały ten czas spędziliśmy w przyjemnej atmosferze zajadając pyszne ciasto.

Nasza lalka Berta uwielbia z nami rozmawiać. Jest bardzo miła i sympatyczna, lubimy ją bardzo.

Puzzle „Deutsche Wörter” (niemieckie słówka) sprawiły nam ogromną radość. Świetnie się przy nich bawiliśmy. Układaliśmy i układaliśmy, tutaj słówko, tam obrazek. Radości nie było końca.

Przyszedł również czas na pozytywnie spędzony dzień.

Poznaliśmy i nauczyliśmy się w języku niemieckim jak przebiega nasz czas w ciągu dnia.  „… Jakież było to ciekawe” powiedziała razem z nami Berta.

Cóż, cóż koniec roku tuż, tuż.

Zawita do nas jeszcze pająk Otto, zobaczymy co tam u niego słychać.

Żegnamy się z Wami i pozdrawiamy.

Schöne Sommerferien und bis zum nächsten Schuljahr.

Tschüss, alles Gute!

Pięknych wakacji i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

Cześć, wszystkiego dobrego!!! 🙂❤️

Olga Sokołowska