Dzień Ziemi w naszej szkole

Dzień Ziemi w naszej szkole

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole!

51 Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia w naszej szkole trwał cały tydzień! Świętowanie rozpoczęliśmy już w czwartek 21 kwietnia. Z tej okazji odbyła się debata ekologiczna pod hasłem ,,Lasy – zielone płuca Ziemi, dajmy oddech naszej planecie”. W debacie wzięły udział reprezentacje klasowe. Spotkanie rozpoczęła prezentacja przygotowana przez przedstawicielki Samorządu Szkolnego. Po niej rozpoczęła się dyskusja na temat funkcji, jaką pełnią lasy. Punktem kulminacyjnym debaty była praca w grupach – zostały stworzone plakaty informujące o sposobach ochrony lasów. Grupy na forum zaprezentowały efekty swojej pracy. W przerwie uczestnicy częstowali się ciasteczkami zapewnionymi przez Panią Dyrektor.
Kolejnym elementem było spędzenie przerwy z krzyżówką ekologiczną! Każdy uczeń mógł rozwiązać łamigłówkę
i wrzucić ją do skrzynki, z której rozlosowane zostaną nagrody. Wyzwaniem dla uczniów było stworzenie plakatów
w klasach. W czasie lekcji języka polskiego, godzin wychowawczych oraz zajęć kształtujących kreatywność uczniowie przygotowali plakaty zachęcające do dbania o środowisko naturalne. Ozdobiły one drzwi sal lekcyjnych, będąc jednocześnie takim przypomnieniem, że Dzień Ziemi powinien trwać przez cały rok. W piątek 22 kwietnia włączyliśmy się w obchody Dnia Ziemi z Urzędem Miasta. Nasi uczniowie wzięli udział w akcji sprzątania świata. Zadbali o to by nasza okolica wyglądała czyściej (o tym możecie przeczytać w poście na Facebook). Oprócz wymienionych działań zorganizowane zostały konkursy na kartkę z życzeniami dla Ziemi z okazji jej święta oraz przetworzenie zużytych rzeczy na przedmioty użytkowe „OdNowa- drugie życie odpadów” (wyniki konkursu zostały ogłoszone na stronie szkoły). Każdy uczeń mógł „Podjąć wyzwanie” i zrobić coś dobrego dla planety działając w swoim najbliższym otoczeniu (np. posprzątać okolicę, zasadzić drzewo itd.). Na efekty czekamy z niecierpliwością. 27 kwietnia włączyliśmy się w akcję zbiórki elektroodpadów zorganizowaną w współpracy z MPO Kraków, uczniowie w zamian za elektrośmieci dostali sadzonki kwiatów (o tym wydarzeniu przeczytasz również w innym artykule). Obchody Dnia Ziemi były w naszej szkole bardzo ciekawe i włączyła się w nie bardzo duża liczba uczniów.

DZIĘKUJEMY!!!
Pamiętajmy, że Ziemia to nasz dom i musimy o nią dbać.
Joanna Nowak Aneta Rzepka