Dzień Pizzy

273951932_260196316286500_6049430239839697840_n

Dzień Pizzy

Pizza, któż jej nie lubi 🙂 Tak się składa, że również pizza ma swój wielki dzień, który przypada 9 lutego . Jest to wspaniały moment by dowiedzieć skąd ona pochodzi. Nasza świetlica włączyła się w obchody Światowego Dnia Pizzy. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film multimedialny przedstawiający informację na temat: skąd się wzięła pizza, jakie są jej początki i dalsze losy, jakie istnieją rodzaje pizzy, jakie produkty należy przygotować, by móc przyrządzić pyszną pizzę. Uczniowie uczestniczyli w zadaniach i zabawach tematycznie związanych z pizzą. Na koniec uczniowie zostali podzieleni na grupy. Zadaniem każdej grupy było wcielenie się w role kucharzy, których zadaniem było stworzenie pizzy takiej, jaką najbardziej lubią przy wykorzystaniu bibuły, kolorowego kleju, plasteliny, oraz nożyczek. Wyobraźnia dzieci sięgnęła zenitu. Stworzyli wspaniałe pizzę, które zostały nazwane przez uczniów. Obchody tego Święta upłynęły nam w miłej i radosnej atmosferze.