Dzień Marzyciela w świetlicy szkolnej

marzyciel

Dzień Marzyciela w świetlicy szkolnej

„Śmiech nie przemija. Wyobraźnia nie ma wieku. A MARZENIA są wieczne”.
 Walt Disney

Dzień 8 września to w kalendarzu świąt nietypowych Dzień Marzyciela. Dzień ten jest okazją do spełnienia marzeń głęboko ukrytych w małych serduszkach. Chyba każdy z nas kiedyś marzył lub ma niespełnione pragnienia. To właśnie marzenia potrafią nadać sens życiu i sprawiają, że możemy pokonać wszystkie bariery.

Ten dzień obchodziliśmy również w naszej świetlicy szkolnej. Wspólnie zastanawialiśmy się co to są marzenia, czy każdy ma marzenia, dlaczego warto marzyć, czy dzieci na całym świecie marzą o tym samym. Uczniowie chętnie mówili o swoich marzeniach, pragnieniach. Aby marzyc należy uruchomić nasza wyobraźnię. I taka wspaniałą wyobraźnią wykazały się dzieci podczas zadania, które polegało na wymyśleniu przynajmniej jednego nietypowego zastosowania dla przedmiotu i zaprezentowanie go. Na zakończenie zajęć uczniowie mieli do wykonania „Kwadrat Marzen”, który był podzielony na cztery części. Na polecenie nauczyciela w każdej części rysowali: coś materialnego i niematerialnego o czym marzą dla siebie, coś o czym marzą dla innych i dla świata. Dzieci nie tylko marzą o nowych zabawkach, grach ale także pragną aby ich rodzice byli zdrowi, żeby zniknął covid, świat był czysty, a ludziom nie brakowało jedzenia.

Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę Pauliny Przybysz „Nie boj się chcieć”, życząc słowami tekstu: „Każda z trudnych chwil tylko doda sił! Marzenia są w nas, nie trzeba nic tylko chcieć! Kto się nie boi ten już górą jest!

Barbara Boroń
Marta Jachymczak