Bajka o życzliwości – spotkanie czytelnicze w klasie 1a

received_261621163209558
1-3 / 4-8

Bajka o życzliwości – spotkanie czytelnicze w klasie 1a

Kontynuując dobrą tradycję spotkań czytelniczych w klasach 1-3, 23 listopada uczniowie klasy 8b wybrali się z wizytą do klasy 1a. Spotkanie było poświęcone życzliwości, ponieważ 21 listopada obchodziliśmy właśnie Dzień Życzliwości.


Bajka, którą przygotowaliśmy dla młodszych koleżanek i kolegów, mówi o tym, że życzliwość to drobne gesty: dobre słowo, uśmiech, pomoc w codziennych czynnościach, a także obecność w trudnych momentach. Życzliwa pchła nauczyła małpy serdeczności, a one postanowiły ją dalej nieść w świat.


W czasie spotkania rozmawialiśmy o tym, jakie są sposoby okazywania innym życzliwości. Oglądaliśmy także prezentację poświęconą życzliwości – przygotowaną przez Marlenę Waliszewską z klasy 8a. Na koniec uczniowie klasy 1a otrzymali specjalne naklejki, które sami
zaprojektowaliśmy. W zeszytach pierwszoklasistów powstały piękne rysunki będące ilustracjami do przeczytanej bajki. Wszystkie małpy wyglądają wspaniale, a przecież na
początku były takie nieżyczliwe. :))

Franciszek Długopolski
Karol Gąsior
Lidia Gil
Julia Matusiak
Miłosz Wojciechowski
Opieka: pani Dominika Kozioł

Skip to content