Rocznica odzyskania niepodległości

niepodleglosc
1-3 / 4-8

Rocznica odzyskania niepodległości

„Niepodległość znaczy wolność słowa najpiękniejsze”

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Mimo trudnych warunków związanych z pandemią, wszyscy aktywnie włączyli się w szkolne celebrowanie tego ważnego dnia. Nasza szkoła po raz czwarty wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Uczniowie pod opieką nauczycieli brali udział w różnych aktywnościach, które przybliżyły im tak ważny dla nas Polaków dzień.

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta nie jest czymś trwałym i danym na zawsze, więc wymaga szacunku i pielęgnowania.

10 listopada w naszej szkole uczniowie klas 7 i 8 przypomnieli swoim koleżankom i kolegom dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnione walką o wyzwolenie. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz recytacją, co dostarczyło widzom wielu emocji.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w upamiętnienie tego szczególnego dnia.

Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości SP 43 w Krakowie