Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej

zaproszenie pasowanie

Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej

Już za chwileczkę, już za momencik, opowiecie nam za kilkanaście lat o tym jak przekraczaliście pierwszy raz progi Naszej szkoły. Wszystko co Was tutaj spotka zakiełkuje na dalszą drogę Waszego życia, dlatego jako dyrektor tego miejsca czuje ogromną odpowiedzialność za każdego z Was z osobna.

Co dziś powiem do dzieci, rodziców i nauczycieli?
Hmm… a co powiedziałaby miłość?

Z pewnością powiem, że kocham tą pracę. Opowiem o tym jak bardzo mi zależy na tym aby wszyscy, którzy należą do tej szkoły- dzieci, nauczyciele, rodzice czuli się w niej bezpiecznie.
Z przyjemnością powiem też, że pozytywna relacja jest fundamentem szkoły, uczenia się, ona dodaje skrzydeł i unosi, pozwala rosnąć bez przymusu i nie na wyścigi.
Każdy ma swój czas, każdy rozwija się we własnym tempie i to właśnie o tym powinniśmy pamiętać.
Nie w ocenach, testach, rankingach i porównaniach jest rozwój.
Gdzie jest? W akceptacji, w zgodzie, w relacji i w zrozumieniu. Dajmy dzieciom czas na dzieciństwo.
Dajmy sobie wszyscy nawzajem dużo ciepła, a troszcząc się o dzieci żyjmy pytaniem:
A CO POWIEDZIAŁABY/ZROBIŁABY MIŁOŚĆ?
Do zobaczenia już dziś na pasowaniu!