NASZA SZKOŁA W PROJEKCIE „KROKUS”

20231031_101323
Uczestniczymy w akcjach

NASZA SZKOŁA W PROJEKCIE „KROKUS”

Żydowskie Muzeum Galicja jest od wielu lat polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland. Co rok rośnie liczba uczestników tego niezwykłego przedsięwzięcia, w tym roku do projektu przystąpiła również nasza szkoła.

W ramach projektu szkoły otrzymują cebulki żółtych krokusów. Cebulki zasadzone przez uczniów jesienią, zakwitną wczesną wiosną. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – najmłodsze ofiary Zagłady. Sadzenie cebulek poprzedziły lekcje historii podczas których uczniowie dowiedzieli się o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce podczas II wojny światowej.

W ramach projektu uczniowie klasy 8b posadzili cebulki żółtych krokusów, które zakwitną na początku wiosny (mamy taką nadzieję). Uczniowie zapoznali się z tematyką projektu i zadaniami, które będą realizować.

Agnieszka Smoleń-Zaborska