Lekcje chemii w klasach 7!

IMG_20230926_111205

Lekcje chemii w klasach 7!

W roku szkolnym 2023/2024 klasy 7a, 7b, 7c poznają chemię, realizując podstawę programową z podręcznikiem wydawnictwa MAC. Zajęcia opierają się na pracy techniką małej skali.

Chemia w małej skali (small-scale chemistry – SSC, często określana jako mikrochemia) jest techniką wspomagającą doświadczalne nauczanie chemii w szkołach i na uczelniach wyższych. Polega na pracy z niewielkimi ilościami substancji, co zwiększa bezpieczeństwo eksperymentu, zmniejsza czas jego przeprowadzenia i umożliwia dokładniejsze omówienie. Innowacyjna technika Small-Scale Chemistry pozwala na nowoczesne, całościowe, przejrzyste, przyjazne i aktywizujące podejście do doświadczalnej strony nauczania przedmiotów przyrodniczych uczniów.

W rozdziale pierwszym poznajemy substancje z życia codziennego od strony natury Chemicznej – uczniowie badają gęstość substancji, przygotowując „słodkie tęcze”, poznają sposoby rozdzielania substancji, uczą się opisywać proste doświadczenia chemiczne.

Mamy nadzieję na dalsze, owocne rozwijanie pasji chemicznych.

Katarzyna Laszczyk-Szustka