Jestem AS – akceptuję siebie

jestem as
4-8

Jestem AS – akceptuję siebie

W ramach ogólnopolskiego projektu “Jestem AS- akceptuję siebie” uczniowie klasy 5A poznali zalety budowania pozytywnej samooceny. Wykonali inspirujące, kolorowe motyle, umieszczając na skrzydłach zdania, które wzmacniają ich poczucie wartości. Wylosowali również motywacyjne cytaty, które być może staną się ich inspiracją na kolejne miesiące roku szkolnego.  Wybór nie jest przypadkowy- dla wielu ludzi motyl reprezentuje podróż od gąsienicy – proces metamorfozy, który jest często postrzegany jako metafora osobistego wzrostu i przemiany.  

Pozytywna samoocena pomaga młodemu człowiekowi radzić sobie z niepowodzeniami, rozwijać swoje talenty i budować zdrowe relacje z innymi ludźmi. Ma ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka. Budowanie pozytywnej samooceny przyczynia się do lepszego samopoczucia, większej motywacji, a także zdrowia psychicznego. 

Pamiętajmy, że słowa mają wielką siłę oddziaływania, dlatego należy dokładać wszelkich starań, by to co mówimy do siebie czy innych było prawdziwe, zachęcające, pozytywne i wzmacniające. 

Uczniowie klasy 5A wraz z wychowawcą  

Katarzyna Laszczyk-Szustka 

Skip to content