Grudniowe atrakcje w klasie 3b

mikołajki3
1-3

Grudniowe atrakcje w klasie 3b

W grudniu uczniowie klasy 3b podejmowali szereg działań, które wpływały na umacnianie wzajemnych więzi i budowanie pozytywnych relacji klasowych. Gościliśmy Świętego Mikołaja, który sprawił nam wiele radości😊. Wspólnie wystroiliśmy naszą klasową choinkę. Zawisły na niej nie tylko piękne ozdoby, ale też bardzo długi łańcuch, który wspólnie wykonaliśmy podczas zajęć ZKK. Próby do szkolnych Jasełek wyzwoliły niezwykłą kreatywność i dały nam dużo radości, nie tylko z bycia razem, ale i z radości tworzenia. 🙂 Integracja była tym większa, że w przygotowanie przedstawienia zaangażowali się wszyscy uczniowie i Rodzice. Dzięki tej współpracy i wzajemnej życzliwości wszystko się udało tak, jak sobie wymarzyliśmy! Nasza fantastyczna koleżanka z Ukrainy – Yeva – również z powodzeniem dołączyła do tego wspólnego przedsięwzięcia. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się tym „dobrem” z całą społecznością Swoszowic. Poza tym również w grudniu odbyły się w naszej klasie warsztaty, w czasie których ozdabialiśmy pierniki i przekazaliśmy je na szkolny kiermasz, zaś innego dnia nauczyliśmy się tworzyć piękne aniołki z papieru, które ozdobiły nie tylko naszą klasową choinkę, ale i choinki domowe. Pięknym dopełnieniem grudniowej integracji była tradycyjna wigilia – łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy. Ten przedświąteczny czas obfitował w wiele wspólnych działań, które bardzo lubimy. Ponownie odwiedzili nas uczniowie klasy 7b, z którymi integrujemy się w ramach spotkań czytelniczych. Tym razem było śpiewająco. 😉

Wszystkie te działania pozwoliły nam się jeszcze lepiej poznać i wspólnie zrobić coś dobrego dla siebie i innych. To jest w życiu ważne – dzielić się tym, co dobre, co niematerialne – czasem, życzliwością, wzajemną pomocą. Tej ważnej lekcji nie wolno przegapić!

Klasa 3b z Wychowawcą

Skip to content