Akcja jodowa na wypadek zdarzenia radiacyjnego

Kopia Kopia Pomarańczowa W Paski Pożegnanie Kartka (3)

Akcja jodowa na wypadek zdarzenia radiacyjnego

Szanowni Rodzice,

informuję, że Szkoła Podstawowa nr 43 im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie przystąpiła do AKCJI JODOWEJ NA WYPADEK ZDARZENIA RADIACYJNEGO.

W związku z informacjami dot. działań zbrojnych w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej służby krajowe we współpracy z samorządami rozpoczęły prewencyjne działania.
Wdrażana jest standardowa procedura, związaną z zarządzaniem kryzysowym, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom.

Dystrybucja tabletek rozpocznie się tylko i wyłącznie od momentu otrzymania takiego sygnału, niezależnie od pory dnia czy nocy.

Do tego czasu tabletki będą przechowywane w bezpiecznym miejscu w Szkole.

W przypadku uruchomienia procedury (dla dobrej organizacji) informuję:

1. Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 43 w Krakowie  z dnia 7 października 2022  zostało powołane 10 komisji 4 osobowych z pośród pracowników szkoły, które w przypadku informacji o rozpoczęciu dystrybucji tabletek, natychmiast przyjadą na teren szkoły, uruchomić 10 punktów wydawania tabletek.

2. Do każdej komisji zostały przypisane ulice i numer sali w której będzie można odebrać tabletki:

ULICE NALEŻĄCE DO KOMISJI NR 1: sala nr 3
BABIEGO LATA, BOROWINOWA, CHAŁUBIŃSKIEGO NIEPARZYSTE OD 1-79 I PARZYSTE 2-96b, CZYRNIAŃSKIEGO, DRUSKIENNICKA, GORCZYNA,

ULICE NALEŻĄCE DO KOMISJI NR 2: sala gimnastyczna
JEŹDZIECKA, KĄPIELOWA NIEPARZYSTE OD 11 I PARZYSTE OD 30, KRZYŻANOWSKIEGO, LASOGÓRSKA, LUSIŃSKA, ŁOBODOWSKIEGO, ZDROJOWA

ULICE NALEŻĄCE DO KOMISJI NR 3: sala gimnastyczna
MOSZYŃSKIEGO, MUSZYŃSKIEGO, NEUSSERA, NIEDŹWIEDZINY, PIŁKARSKA, PYTLASIŃSKIEGO,

ULICE NALEŻĄCE DO KOMISJI NR 4: aula 1
RABCZAŃSKA, SANATORYJNA, STROWIEJSKA OD 12 a, WCZASOWA, WYPOCZYNKOWA, ZARUSKIEGO, WYRWA NIEPARZYSTE OD 11, PARZYSTE OD 6B, WYŻYNNA 25 I PARZYSTE OD 12F.

ULICE NALEŻĄCE DO KOMISJI NR 5: aula 2
HYPTY, IWONICKA, JAR, JELSKIEGO, KORCZYŃSKIEGO, KOTOWSKIEGO,

ULICE NALEŻĄCE DO KOMISJI NR 6: sala nr 9
LECZNICZA, MERKURIUSZA POLSKIEGO, MIAROWA NIEPARZYSTE OD 1- 35b, PARZYSTE OD 2-16a, MICHALIKA, MOCZYDŁO

ULICE NALEŻĄCE DO KOMISJI NR 7: sala nr 15
MOROZEWICZA, MYŚLENICKA NIEPARZYSTE OD 95- 181, PARZYSTE OD 68-152, NAŁĘCZOWSKA, OPALIŃSKIEGO, PERŁOWA, PINOCCI,

ULICE NALEŻĄCE DO KOMISJI NR 8: sala nr 11
PODGÓRKI, PODHALNIE, PRZYRODNICZA, RYMANOWSKA, SAWICZEWSKICH, SIARCZANOGÓRSKA,

ULICE NALEŻĄCE DO KOMISJI NR 9: sala nr 18
SIARCZKI, SOBONIOWICKA, SRZEDNICKIEGO, STAWISKO, STEPOWA, SZYBISKO

ULICE NALEŻĄCE DO KOMISJI NR 10: sala nr 15
TOPIARNIA, TRUSKAWIECKA, UZDROWISKOWA, WARSZEWICZA, WIERCHOWA, WRÓBLOWICKA NIEPARZYSTE OD 1- 9, PARZYSTE OD 2-6

3. Tabletki będą przekazywane jednej osobie dorosłej z danego adresu, po ustnym oświadczeniu o ilości osób zamieszkujących.

4. Na postawie dzisiejszych wytycznych, tabletkę uczniowi może podać tylko i wyłącznie rodzic.

5. Każda osoba otrzyma również ulotkę informacyjną o stosowaniu leku i przeciwwskazaniach. Zawsze w razie wątpliwości należy skonsultować przypadek indywidualnie z lekarzem.

6. Nie jest zalecane zażywanie tabletek prewencyjnie na zapas, ponieważ niewłaściwe dawki mogą zaszkodzić zdrowiu.

Zwracam się z serdeczną prośbą do mieszkańców Swoszowic, aby w przypadku rozpoczęcia akcji przekazywania Państwu tabletek starać się zachować spokój.

W przypadku uruchomienia procedury sytuacja będzie dla wszystkich nowa, ale wierzę, że spokojem i zdyscyplinowaniem wszystko przebiegnie sprawnie.

Ilość tabletek jest zabezpieczona i dla nikogo nie braknie.

Mam nadzieje, że nigdy ta wiadomość nikomu z Nas się nie przyda i tego z serca życzę Nam wszystkim.

Anna Romańczyk
dyrektor