Program edukacyjny PoczytajMy

filiźanka
Uczestniczymy w akcjach

Program edukacyjny PoczytajMy

W tym roku szkolnym bierzemy udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym PoczytajMY, który ma na celu wspieranie i promowanie czytelnictwa na terenie szkoły.
W każdej klasie może powstać klub czytelniczy, który będzie promował wśród rówieśników modę na czytanie, bo czytanie książek to prawdziwa przyjemność i uczta dla naszej wyobraźni.

„Zastukaj palcem w ścianę
z dębowego klocka
wyskoczy
kukułka
wywoła drzewa
jedno i drugie
aż stanie
las
zaświstaj cienko –
a pobiegnie rzeka
mocna nić
która zwiąże góry z dolinami[…]”

Z.Herbert, Pudełko zwane wyobraźnią

Będziemy próbowali zarażać innych pasją czytelniczą poprzez rozmowy na temat ciekawych książek, spotkania czytelnicze z młodszymi uczniami szkoły i z dziećmi z przedszkola, Dzień Głośnego Czytania, warsztaty, zabawy i konkursy.

W gazetce szkolnej będą się pojawiały recenzje ciekawych książek, napisane przez uczniów dla uczniów.
O podejmowanych działaniach będziemy informowali na bieżąco całą społeczność szkolną.
I Ty możesz czytać książki najmłodszym!

Więcej informacji o programie: https://poczytajmy.ceo.org.pl/o-programie/informacje