Wycieczka klasy 3b

wycieczka_3b_20211004_1570138881
1-3

Wycieczka klasy 3b

W piątek 24 września 2021 r. pojechaliśmy do Skansenu w Wygiełzowie. Dotarliśmy tam autokarem.
Rozpoczęliśmy wycieczkę od warsztatów. Poznaliśmy historię garncarstwa. Lepiliśmy figurki z gliny, każdy spróbował też swoich sił toczenia na kole garncarskim. Później zwiedzaliśmy stare chaty wyposażone w sprzęty sprzed lat. Następnie obejrzeliśmy kościół z dzwonnicą i dworek. Kolejnym punktem programu wycieczki było ognisko. Piekliśmy kiełbaski, pianki, chleb, a Filip nawet jabłuszko. Potem mieliśmy czas na zabawę. Na pobliskiej scenie zorganizowaliśmy występy wokalno-taneczne.
Pogoda nam dopisała. Z wycieczki przywieźliśmy zakupione pamiątki i gliniane doniczki. Wróciliśmy do domu lekko zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci.

Uczniowie klasy 3b
Kraków, 27 września 2021 r.

Skip to content