Warsztaty z pierwszej pomocy
26 kwietnia 2026 2026-04-26 20:46Warsztaty z pierwszej pomocy
Uczniowie klas 4, 6 i 8 naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w zajęciach warsztatowych
realizowanych w ramach programu „Krakowscy Uczniowie Ratują Życie”.
Podczas zajęć uczniowie zdobywali wiedzę oraz rozwijali praktyczne umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczyli się, jak prawidłowo ocenić stan poszkodowanego, wezwać pomoc oraz podjąć odpowiednie działania do czasu przyjazdu służb ratunkowych.
Największym zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia praktyczne, podczas których
uczestnicy mogli przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową oraz inne czynności
ratujące życie.
Udział w warsztatach pozwolił uczniom poczuć się pewniej w sytuacjach zagrożenia oraz uświadomił, jak ważna jest szybka i właściwa reakcja.
Ołena Ożadowicz