Noc Matematyki – 21 marca

architect-gdc3fc186f_1920

Noc Matematyki – 21 marca

Szanowni Państwo,
w związku z obchodzonym 14 marca Międzynarodowym Dniem Matematyki, znanym również jako Święto Liczby π, w porozumieniu z Dyrekcją Szkoły mamy przyjemność zaprosić Państwa na warsztaty pod nazwą „Noc Matematyki”, które odbędą się 21 marca 2023 w godzinach 18:00-20:00 budynku Szkoły Podstawowej nr 43.
Podczas Warsztatów uczniowie będą mogli odwiedzić trzy stacje tematyczne:
1. Liczby i działania,
2. Geometria płaska i przestrzenna,
3. Łamigłówki logiczne.
Zajęcia mają na celu popularyzację matematyki poprzez zabawę. Podczas warsztatów przewidziane są różnego typu gry dydaktyczne i ćwiczenia wspierające sprawność rachunkową, rozwijające wyobraźnię geometryczną na płaszczyźnie i w przestrzeni oraz umiejętność logicznego myślenia. Każda grupa (25 osób) będzie się wymieniała stanowiskami dzięki czemu wszyscy uczniowie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach danej stacji tematycznej.

Zapisu na warsztaty można dokonać poprzez wypełnienie formularza dostępnego w wiadomości dla klas 7 i 8.
Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Zachęcamy do zapisów i życzymy miłej zabawy!

Szkoła Matematyki Alfa