Majowe zwiedzanie Wrocławia – wycieczka klasy 7b i 7c

20260507_114711
4-8

Majowe zwiedzanie Wrocławia – wycieczka klasy 7b i 7c

Majowa wycieczka siódmoklasistów do Wrocławia była bardzo intensywna i pełna
wrażeń. Uczniowie mieli okazję poznać miasto z różnych perspektyw – od historycznej po przyrodniczą.

Ważnym punktem programu była wizyta w najstarszym ogrodzie zoologicznym w
Polsce, który jest domem dla tysięcy zwierząt z całego świata. Uczniowie mieli okazję
zobaczyć nie tylko rzadkie gatunki ssaków i ptaków, ale przede wszystkim zwiedzić
unikatowe na skalę światową Afrykarium.

Razem z panią przewodnik uczniowie odbyli spacer śladem wrocławskich krasnali,
gdzie siódmoklasiści podziwiali architekturę Starego Miasta, Ratusz i kolorowe
kamienice. Ogromne wrażenie wywarła na uczestnikach Panorama Racławicka.
Radosnym akcentem wycieczki było niespodziewane spotkanie z uczestnikami
Ogólnopolskiego Zlotu Kominiarzy, którzy w tym czasie gościli we Wrocławiu.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć dziesiątki postaci w tradycyjnych strojach, co
wzbudziło ogromny entuzjazm i zostało odebrane jako symboliczna „dawka
szczęścia” dla całej grupy.

Dziękujemy pani Dominice i pani Marii za pomoc i opiekę nad uczniami podczas
wyjazdu.

Patrycja Kulka
Agnieszka Smoleń- Zaborska

Skip to content