Kreatywność

279693700_314053334234131_4068565772241970992_n
Uczestniczymy w akcjach

Kreatywność

W maju myślą przewodnią była „Kreatywność”. Skupialiśmy się na tym, na ile pomaga ona w rozwiązywaniu problemów edukacyjnych i wychowawczych. Jak kreatywność, elastyczność myślenia wspiera zdrowie psychiczne naszych uczniów i uczennic.

Z Zespołem Psychologiczno  – Pedagogicznym powróciliśmy wspomnieniami do gry z czasów szkoły „Pytanie czy Wyzwanie”.  Zabawa była udana. Zadania/pytania dotyczyły profilaktyki, zależały od naszej kreatywności i były dostosowane do wieku. Miło nam było przenieść się wspomnieniami w tamte czasy.
Dla uczniów i uczennic zorganizowaliśmy “Tydzień Wyzwań Kreatywnych” (30 maja –3 czerwca).
Na drzwiach oraz tablicach zawisły zadania. Wykorzystaliśmy  „Karty rozwijające kreatywność” .

Na wybranych lekcjach pojawiły się ciekawe rundki (łańcuch skojarzeń”, najwięcej przedmiotów na dana literę”, najwięcej zastosowań przedmiotu, zaklęcia, wyliczanki czy zabawy z książką itp.)
Na zajęciach świetlicowych dzieci wymyślały i wypisywały palindromy czyli wyrażenia, które czytane zarówno od lewej, jak i od prawej strony brzmią tak samo.

1 czerwca w ramach naszej „Olimpiady Sportowej” uczniowie pokonywali kolejne wyzwania.
Byli i tacy, którzy sami wykonali biżuterię z drucików, pomalowali kamizelkę, czy złożyli rower. Nie zabrakło też spontanicznego tańca belgijskiego naszych uczennic.

Niektórzy z wyjazdu do Wrocławia podzielili się wrażeniami z poszukiwania krasnali.
Tydzień był pełen wrażeń.

Link do filmu:

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY