Kim jest policjant kryminalny?

policja
Świetlica

Kim jest policjant kryminalny?

O tym jak wygląda policyjna służba i jakie kryteria należy spełnić by zostać policjantem dowiedzieli się uczniowie naszej świetlicy podczas zajęć organizowanych w ramach Innowacji Pedagogicznej „Rodzic naszym ekspertem”.

W dniu 12 maja odbyło się spotkanie z policjantką kryminalną, mamą jednej z uczennic uczęszczającej na świetlicę.  Funkcjonariuszka  w ciekawy sposób opowiedziała uczniom  o swoim zawodzie. Dzieci dowiedziały się, co trzeba zrobić żeby zostać policjantem, zobaczyły jak wygląda legitymacja i odznaka policyjna oraz do czego służy sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Szczególne zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła walizka, z którą przybył do nas zaproszony gość. Okazało się, że tajemnicza walizeczka zawierała akcesoria służące do zidentyfikowania śladów przestępcy oraz linii papilarnych. Uczniowie mieli możliwość odbicia swoich odcisków palców, testowania różnych proszków i preparatów służących do wykrywania przestępstw.

Zabawa w policjanta kryminalnego nie miała końca. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i zachwyceni zajęciami. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicowi za przybycie do naszej świetlicy i przeprowadzenie ciekawych zajęć.

Barbara Boroń, Marta Jachymczak

Zamknij okno za pomocą krzyżyka w prawym górnym rogu.

zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca 2022 sala gimnastyczna

8.00 - 10.00 - klasy 8
10.15 - 11.45 - klasy 1-3
12.00 - 13.15 - klasy 4-7

Skip to content