Kampania „Rowerowy Maj” 

rower
Uczestniczymy w akcjach

Kampania „Rowerowy Maj” 

Szanowni Państwo od 4 maja rozpoczynamy Kampanię Rowerowy Maj.

Głównym celem Kampanii jest promowanie aktywności fizycznej, zrównoważonej mobilności, w tym w szczególności komunikacji rowerowej.

W ramach Kampanii liczone będą aktywne podróże do szkoły lub podróże aktywne odbyte od dnia 04 maja do dnia 31 maja 2021 roku, z wyłączeniem dni wolnych ustawowo.

Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły – rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, itp., a także w przypadku dalszych odległości podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami na ostatnim odcinku, którego długość nie powinna być krótsza niż 200 m.

Za każdy przejazd uczestnik otrzymuje dwie naklejki: kwadratową do przyklejenia w książeczce rowerowej i okrągłą do przyklejenia na plakat klasowy.

Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym oraz w grupie uczestniczących w Kampanii placówek. Najaktywniejsi uczestnicy Kampanii w każdej kategorii zostają nagrodzeni.

Rejestracja aktywnych podróży prowadzona będzie każdego dnia Kampanii poprzez odnotowanie przejazdu przy nazwisku ucznia/dziecka w klasowym dzienniku rowerowym. Weryfikacja dotyczy wszystkich uczniów, którzy przyjeżdżają do szkoły rowerem (uczniowie posiadający Kartę Rowerową przyjeżdżają do szkoły samodzielnie, uczniowie bez Karty przyjeżdżają pod opieką rodzica/opiekuna), hulajnogą, na rolkach, wrotkach itp.

Jeśli ktoś z Państwa nie zgadza się na udział w Kampanii Rowerowy Maj bardzo proszę o informację zwrotną do piątku 30 kwietnia.

Wszystkie informacje dotyczące Kampanii Rowerowy Maj znajdą Państwo na stronie: https://rowerowymaj.eu/krakow/

Ślubowanie Klas Pierwszych

19 października 2022r.
17:30

Zamknij okno za pomocą krzyżyka w prawym górnym rogu.
Skip to content