Kampania Rowerowy Maj

rowerowy_maj_2023_730x300
Uczestniczymy w akcjach

Kampania Rowerowy Maj

Szanowni Państwo od 4 maja rozpoczęła się Kampania Rowerowy Maj.

Głównym celem Kampanii jest promowanie aktywności fizycznej, zrównoważonej mobilności, w tym w szczególności komunikacji rowerowej.

W ramach Kampanii liczone będą aktywne podróże do szkoły lub podróże aktywne odbyte od dnia 04 maja do dnia 31 maja 2021 roku, z wyłączeniem dni wolnych ustawowo.

Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły – rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, itp., a także w przypadku dalszych odległości podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami na ostatnim odcinku, którego długość nie powinna być krótsza niż 200 m.

Za każdy przejazd uczestnik otrzymuje dwie naklejki: kwadratową do przyklejenia w książeczce rowerowej i okrągłą do przyklejenia na plakat klasowy.

Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym oraz w grupie uczestniczących w Kampanii placówek. Najaktywniejsi uczestnicy Kampanii w każdej kategorii zostają nagrodzeni.

Rejestracja aktywnych podróży prowadzona będzie każdego dnia Kampanii poprzez odnotowanie przejazdu przy nazwisku ucznia/dziecka w klasowym dzienniku rowerowym. Weryfikacja dotyczy wszystkich uczniów, którzy przyjeżdżają do szkoły rowerem (uczniowie posiadający Kartę Rowerową przyjeżdżają do szkoły samodzielnie, uczniowie bez Karty przyjeżdżają pod opieką rodzica/opiekuna), hulajnogą, na rolkach, wrotkach itp.

Wszystkie informacje dotyczące Kampanii Rowerowy Maj znajdą Państwo na stronie: https://liblink.pl/GoOv4ndOhn

Skip to content