egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: środa, 02, styczeń 2019 Administrator

 

Grudzień w 5 b

Mikołajki to zwyczaj obchodzony 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja biskupa z Miry. Według zwyczaju, tego dnia Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. Jak co roku, tak i tym razem kultywowaliśmy ten zwyczaj.

Mikołaj w towarzystwie pomocnych Aniołków wręczył wszystkim prezenty. Spotkanie z tym wyjątkowym gościem było bardzo miłe. Wszystkim udzielił się nastrój nadchodzących świąt. W atmosferę świąt uczniowie potrzymali biorąc aktywny udział w kiermaszu świątecznym przygotowali ozdoby oraz kartki świąteczne.

17 grudnia odwiedził nas tata Matyldy, który opowiedział uczniom o pracy geologa w górnictwie naftowym. Uczniowie dowiedzieli się, z jakich map korzysta się w górnictwie oraz poznali budowę geologiczną naszego kraju. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od naszego Gościa miłą niespodziankę.

18 grudnia udaliśmy się do kina na film Grinch- Grinch znów powraca, by zepsuć wszystkim ten szczególny świąteczny czas. Mieszkańcy Ktosiowa z niecierpliwością oczekują Białego Bożego Narodzenia, najpiękniejszego czasu w roku. I tylko on, zielony stwór Grinch, nie znosi świąt i zrobi wszystko, by je zepsuć. Na szczęście na jego drodze staje mała dziewczynka, która przywraca Grinchowi wiarę w ludzi i świąteczną magię.

Ostatnim akcentem było klasowe spotkanie wigilijne, podczas którego padło wiele miłych słów podczas życzeń. Po pięknych i szczerych życzeniach można było już zasiąść i skosztować przygotowanych przez uczniów i rodziców słodkości. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji klasowego spotkania.

Agnieszka Smoleń-Zaborska

 

 

Odsłony: 208