egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: wtorek, 04, maj 2021 A. Smoleń - Zaborska

Historia Konstytucji 3 Maja

Wolna Polska w swojej historii czterokrotnie uchwalała ustawy zasadnicze, czyli konstytucje. Miało to miejsce w roku 1791 (Konstytucja 3 Maja), 1921 (Konstytucja Marcowa), 1935 (Konstytucja Kwietniowa) oraz w roku 1997. Inne znaczenie i charakter miały konstytucje nadawane przez państwo zaborcze (Konstytucja Królestwa Polskiego) czy konstytucja PRL przyjęta i ogłoszona w państwie pod kontrolą i za akceptacją władz Związku Sowieckiego w roku 1952.

Uczniowie klas 8 w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie poznali treść obowiązującej polskiej konstytucji oraz przygotowali projekty dotyczące historii polskich konstytucji. W przededniu 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja zachęcamy do obejrzenia prac uczniów.

Konstytucje RP

Konstytucja 3 Maja

Odsłony: 46