egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: wtorek, 01, grudzień 2020 A. Smoleń - Zaborska

 

Niepodległa 2020

„Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
bije rytmem naszych serc”

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta nie jest czymś trwałym i danym na zawsze, więc wymaga szacunku

i pielęgnowania.

Pamięć o tym ważnym wydarzeniu uczcili także uczniowie naszej szkoły. Ze względu na wyjątkową sytuację związaną z pandemią

i nauczaniem zdalnym przebieg uroczystości miał nieco inny charakter.

Wychowawcy klas 1-8 zadbali o to, by pomimo wyjątkowej sytuacji, dzień ten miał charakter świąteczny, kształtował wśród dzieci

i młodzieży właściwe postawy patriotyczne. Wykorzystując narzędzia edukacji zdalnej uczniowie mogli skorzystać z różnych propozycji zajęć i projektów, wykonywali patriotyczne kotyliony, śpiewali hymn. Dodatkowo, podczas realizacji treści z różnych przedmiotów, zwracano uwagę uczniów na doniosłość tych wydarzeń dla życia wszystkich Polaków.

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w akcje #patriotyczne selfie na 102#.  Uczniowie wraz z rodzicami wykazali się olbrzymią kreatywnością. Na szczególne wyróżnienie zasługują Kornel Kucał, Rodzina Sobeckich, Paula Marek, Tomek Mucha, Hania Górnicka. Cieszy fakt, że 11 listopada stał się dniem rodzinnych spacerów do ważnych miejsc związanych z historią Polski oraz czasem rozmowy o tym doniosłym dla Polaków dniu.

 Poniżej znajduje się link do filmu stworzonego z prac uczniów. Zapraszamy do obejrzenia!

Niepodległa Niepokorna SP 43 w KrakowieNiepodlegla

 

Odsłony: 100