egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: piątek, 17, maj 2019 M. Stokłosa-Marszałek


Odkrywamy tajemnice Chile

            8 maja do klasy 2a zawitał bardzo miły gość. Był to pan Łukasz Bodek, tata naszego kolegi Artura. Zawodowo zajmuje się informatyką a jego pasją są podróże po świecie. Dzięki pięknym zdjęciom i fantastycznej opowieści pana Łukasza mogliśmy przenieść się do Chile – wędrowaliśmy po należącej do najsuchszych obszarów na świecie piaszczysto – kamienistej pustyni Atakama oraz poznaliśmy florę i faunę tego pięknego kraju.

Na chwilę zatrzymaliśmy się nad brzegiem Oceanu Spokojnego i wysoko w Andach. Zawędrowaliśmy aż na Zwrotnik Koziorożca! 

             Teraz już wiemy, jak można podejść flaminga, czym się różni wikunia od alpaki a guanako od lamy, czym są gejzery i dlaczego właśnie w Chile, na Pustyni Atakama jest największe obserwatorium astronomiczne. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie! Tym razem wysłuchamy opowieści o Azji i Azjatach.

                                                                                             

Marta Stokłosa - Marszałek

 

 

Odsłony: 116