egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: poniedziałek, 03, grudzień 2018 D. Kozioł


HAPPENING ROWEROWY

w ramach europejskiego projektu
„Stars – rowerem do szkoły”

 

         28 listopada uczniowie klasy 8a zorganizowali happening w ramach europejskiego projektu „Stars – rowerem do szkoły”. Samodzielnie przygotowali transparent oraz wymyślili hasła związane z jazdą na rowerze. Znalazły się one na ulotkach informujących o projekcie „Stars”. Uczniowie sami je zaprojektowali i wydrukowali. Ulotki zostały rozdane mieszkańcom Swoszowic, których spotkaliśmy podczas przemarszu ulicami: Myślenicką – Merkuriusza Polskiego – Chałubińskiego – Szybisko.


„Rower to fantastyczna sprawa,
to wiatr we włosach i dobra zabawa”


         W tym roku nasza szkoła stara się o uzyskanie „złotej gwiazdki”, będącej najwyższym odznaczeniem w projekcie. Oczywiście zależy nam przede wszystkim na tym, by jak najwięcej osób przesiadło się z samochodów na rowery, bo zatłoczone ulice i nadmierna emisja spalin to problemy, z którymi od dawna boryka się nasze miasto.  

 

„Dzisiaj wie już każdy z nas –
nadszedł rowerów czas”

„Kiedy jedziesz na rowerze, dbasz o powietrze świeże”

 

         Zima być może nie sprzyja wycieczkom rowerowym, ale zachęcamy do całorocznej aktywności rowerowej. Wiosna, lato, jesień... To czas, kiedy podczas przejażdżki możemy cieszyć się pięknem otaczającego nas świata.

 

„Droga koleżanko, drogi kolego –
użyj wreszcie roweru swego”

Marta Cieślik

Piotr Pytel

Dominika Kozioł

 

Odsłony: 266