egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: wtorek, 29, październik 2019 M. Jachymczak


Spotkanie ze strażakami.

W ramach udziału w akcji „Odblaskowa szkoła” w dniu 16 października 2019 roku odbyło się spotkanie uczniów klas I-III ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbydniowicach. Jednym z nich był tata Gabrysi, uczennicy klasy II B- pan Artur Krawczyk.

Pan Artur opowiedział uczniom o swojej trudnej pracy, przestrzegał przed zagrożeniami zwłaszcza podczas  świąt i sylwestra. Mówił, jak trzeba się zachować, gdy będziemy świadkiem nieszczęśliwego zdarzenia lub sami znajdziemy się w niebezpieczeństwie. Przedstawił też uczniom slajdy z różnych akcji ratowniczych oraz film ukazujący, jak szybko rozprzestrzeniania się ogień.

Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe 998 i 112 oraz dowiedzieli się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Goście zwrócili  również uwagę na bezpieczne poruszanie się po drodze i konieczność noszenia odblasków, które sprawią, że jesteśmy lepiej widoczni na drodze. Rozdali też uczniom kolorowe materiały edukacyjne.

Największą frajdą było jednak oglądanie wozu strażackiego z zewnątrz oraz wewnątrz, a także oglądanie sprzętu ratowniczego. Dzieci miały też możliwość przymierzenia hełmu strażackiego. Dzięki spotkaniu z wyjątkowymi gośćmi uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Wizyta strażaków dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, a przekazana wiedza z pewnością przyda nam się w życiu codziennym.

Uczniowie klas I-III serdecznie dziękują za poświęcony czas i interesujące zajęcia.

 

Marta Jachymczak

Marta Stokłosa-Marszałek

 

 

Odsłony: 92