egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: poniedziałek, 24, wrzesień 2018 M. Mazurek

 

Kurs językowy w St. Giles w Brighton

Jedna z najlepszych szkół językowych w Wielkiej Brytanii znajduje się w Brighton,  –St. Giles Internatonal. 60 lat tradycji, bardzo wysoka ocena wśród studentów, świetne kwalifikacje nauczycieli, nowatorskie metody pracy, indywidualne podejście do studenta oraz wysoki profesjonalizm to główne atuty szkoły.

Razem z panią dyrektor Ewą Tomczyk miałyśmy okazję odbyć dwutygodniowy intensywny kurs języka angielskiego w ramach udziału w programie Erasmus plus mobilność kadry edukacji szkolnej.

Zajęcia odbywały się codziennie od godz. 8.30 do 15.45 z przerwą na lunch. Grupy, do których trafiłyśmy składały się z uczestników z różnych stron świata m.in. Arabii Saudyjskiej, Turcji, Włoch, Tajwanu, Szwajcarii, Francji, Ukrainy.

Przed południem doskonaliłyśmy umiejętności w zakresie gramatyki, słownictwa i pisania, natomiast na zajęciach popołudniowych ćwiczyłyśmy mówienie i słuchanie.

Poznałyśmy wiele ciekawych metod pracy, np. z wykorzystaniem technologii komunikacyjnych, dramy oraz ćwiczeń w terenie, które doskonale sprawdzają się w nauczaniu przedmiotów szkolnych w Polsce.

Poznałyśmy systemy edukacji w innych krajach i przekonałyśmy się, że wymiana doświadczeń wzbogaca każdego. Nawiązałyśmy koleżeńskie relacje z uczestnikami kursów, które umożliwiły posługiwanie się językiem angielskim przez cały czas trwania pobytu. Mieszkanie w rodzinie angielskiej sprawiło wiele przyjemności i było dobrą okazją do poznania codziennego życia Brytyjczyków.

Niewątpliwie wielkim atutem kursu była możliwość poznania regionu, zabytków kultury, architektury oraz lokalnych tradycji. Wielką przyjemnością był 24 kilometrowy spacer po Seven Sisters Country Park, z przepięknym wybrzeżem klifowym oraz udział w spotkaniach grupowych w celu zwiedzenia miasta Brighton.

Zdobyta wiedza i doświadczenie posłuży nie tylko do rozwoju osobistego, ale także do intensyfikacji działań w szkole w zakresie współpracy z krajami z Unii Europejskiej.

 Brighton1

Jesteśmy bardzo zadowolone z udziału w programie i polecamy innym, aby korzystali z tej możliwości.

Marzena Mazurek

 

Odsłony: 199