egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: czwartek, 04, styczeń 2018 A. Smoleń-Zaborska

 

Nauczyciele też się uczą!

Celem wyjazdu na kurs języka angielskiego do Londynu w ramach projektu Mobilność kadry edukacyjnej europejskiego programu Erasmus plus było zdobycie nowych umiejętności i kompetencji w zakresie języka angielskiego.

Kurs języka angielskiego był prowadzony przez LSI London Central, szkoła mieści się w centrum Londynu blisko University of London, sławnego British Museum oraz dzielnicy Soho.

Kurs był realizowany w wymiarze 30 godzin tygodniowo. Zakres tematyczny zajęć dotyczył zagadnień związanych z ćwiczeniem gramatyki, słownictwa
i pisowni w języku angielskim. Tematyka kursu skupiała się na budowaniu umiejętności skutecznej komunikacji w języku angielskim. W tym celu w ramach zajęć równomiernie rozwijane były wszystkie najważniejsze funkcje języka: mówienie, rozumienie ze słuchu, pisanie i czytanie.

Nieodłącznym elementem lekcji były takie aktywności jak praca w grupach, dyskusje czy odgrywanie ról, dawało to wyjątkową szansę na zdobywanie kompetencji językowych. Odpowiednio dobrane do każdego poziomu zagadnienia pozwalały na urozmaicenie zajęć i szybki postęp w przyswajaniu języka. Zajęcia prowadzone były w niewielkich, wielonarodowych grupach, dzięki czemu każdy z uczestników kursu miał bardzo wiele możliwości, aby w praktyce używać języka, którego się uczy.

Zajęcia każdego dnia składały się z dwóch części, poranny blok zajęć dotyczył zagadnień gramatycznych, a popołudniowe zajęcia kładły głównie nacisk na konwersacje i praktyczne zastosowanie wiedzy. Podczas zajęć poznaliśmy również ważniejsze zabytki Londynu, historię i kulturę Wielkiej Brytanii, a z racji przedświątecznego czasu tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia.

Uczestnictwo w zagranicznym kursie dało nam również możliwość spotkania wielu ciekawych osób z różnych państw świata; Tajwanu, Turcji, Brazylii, Francji, Kolumbii i Arabii Sudyjskiej. Rozmowy z naszymi koleżankami i kolegami pogłębiły naszą wiedzę dotyczącą kultury, tradycji, religii państw. Grupy językowe, w których uczestniczyłyśmy były różnorodne pod względem narodowościowym, co dało możliwość na ustawicznego doskonalenia kompetencji językowych.

Dzięki wyjazdowi, w którym uczestniczyłyśmy,  poszerzyłyśmy horyzonty, zdobyłyśmy nowe doświadczenia. Pobyt w Londynie nie ograniczał się tylko do nauki. W trakcie pobytu udało nam się dużo zobaczyć. W samym Londynie odwiedziłyśmy Pałac Buckingham, Muzeum Brytyjskie, Muzeum Nauki, Muzeum Historii Naturalnej i wiele innych. Podziwiałyśmy również panoramę Londynu z Scy Garden. Spacery nabrzeżem Tamizy, mostem Tower i londyńskimi uliczkami w przedświątecznym czasie dostarczały wielu wrażeń. Z ogromną przyjemnością obejrzałyśmy musical „Król Lew” wystawiany w Lyceum Theater mieszczącym się w obszarze dzielnicy Covent Garden w Londynie. Rewelacyjna aranżacja, piękne kostiumy, doskonała choreografia to duże atuty tego przedstawienia.

W weekend odwiedziłyśmy Oxford i Cambrige, gdzie podziwiałyśmy jedne z najstarszych uniwersytetów i dawną zabudowę tych pięknych miasteczek.

Wyjazdy w ramach projektu Erasmus+ stwarzają wspaniałą okazję do odświeżenia swojej wiedzy, wzbogacenia słownictwa, pogłębienia sprawności językowych, poznania tradycji, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów międzynarodowych. Udział w kursie językowym był wspaniałym doświadczeniem i fantastyczną przygodą. Nie tylko w pełni spełnił nasze oczekiwania, ale znacznie je przerósł.

Dzięki uczestnictwu w Projekcie, podniosłyśmy znacznie nasze kompetencje językowe. Poznałyśmy wiele ciekawych metod nauki języka obcego, a przede wszystkim miałyśmy możliwość wykorzystania języka angielskiego w zwykłych, codziennych sytuacjach.

Teraz nadchodzi pora na przelanie tych doświadczeń na sukcesy w dalszej pracy zawodowej. Bez wahania poleciłbym udział w Projekcie „ERASMUS +” każdemu, kto chce się rozwijać.

Agnieszka Smoleń- Zaborska

Iwona Szyniec

 

 

Odsłony: 1050