egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: czwartek, 14, marzec 2019 R. Podlasińska

pierwsze kroki na sniegu

 

Podsumowanie programu pt. „Pierwsze kroki na śniegu”

Dnia 14  marca 2019 roku zakończył się dla naszej szkoły miejski program nauczania jazdy na nartach i snowboardzie dla dzieci szkół podstawowych – „Pierwsze kroki na śniegu”. Organizatorem projektu była Gmina Miejska Kraków, a realizatorem Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków "Wschód".

Program rozpoczął się  11 lutego 2019 roku i przewidywał 5 bezpłatnych wyjazdów klas IV oraz V  szkoły podstawowej na stok w Sieprawiu, gdzie odbywały się nauki z technik jazdy na nartach lub snowboardzie. Każdorazowe zajęcia trwały 90 minut, a dzieci bezpłatnie miały zagwarantowany profesjonalny sprzęt narciarski, naśnieżony stok oraz transport z i do Krakowa. Po zajęciach  organizatorzy zapewnili dodatkowo ciepłą herbatę .

Nad prawidłowym nauczaniem i bezpieczeństwem dzieci czuwało 6-ciu wysoko wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa i snowboardu.

W programie trwającym od 11 lutego  do 14 marca udział wzięło ponad 50 dzieci z naszej szkoły. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Dzięki sprzyjającej pogodzie zrealizowaliśmy wszystkie wyjazdy na stok narciarski.

Ostatni wyjazd do Sieprawia pokazał, że dzieci dość szybko opanowały podstawowe umiejętności narciarskie. Zjeżdżały już z wierzchołka najwyższego stoku narciarskiego. Bez problemów korzystały z długiego wyciągu narciarskiego.

Dziękujemy rodzicom: p. Jadwidze Żak i p. Magdalenie Klimczak- Mucha za pomoc i wsparcie podczas wyjazdów do Sieprawia. Dziękujemy także p. Bartłomiejowi Cichoń za sesję fotograficzną.

Opiekunowie:

  1. Danuta Torba
  2. Adrian Fedoruk

Koordynator:

   Renata Podlasińska

 

 

 

Odsłony: 326