egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: niedziela, 04, marzec 2018 R. Podlasińska

pierwsze kroki na sniegu

Podsumowanie pilotażowego programu pt. „Pierwsze kroki na śniegu”

Dnia 2 marca 2018 roku zakończył się dla naszej szkoły trzeci pilotażowy miejski program nauczania jazdy na nartach i snowboardzie dla dzieci szkół podstawowych – „Pierwsze kroki na śniegu”. Organizatorem projektu była Gmina Miejska Kraków, a realizatorem Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków "Wschód".

Program rozpoczął się 19 stycznia 2018 roku i przewidywał 5 bezpłatnych wyjazdów danej klasy IV a,b,c,d szkoły podstawowej na stok w Sieprawiu, gdzie odbywały się nauki z technik jazdy na nartach lub snowboardzie. Każdorazowe zajęcia trwały 90 minut, a dzieci bezpłatnie miały zagwarantowany profesjonalny sprzęt narciarski, naśnieżony stok oraz transport z i do Krakowa. Po zajęciach organizatorzy zapewnili dodatkowo ciepłą herbatę .

Nad prawidłowym nauczaniem i bezpieczeństwem dzieci czuwało 6-ciu wysoko wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa i snowboardu.

W programie trwającym od 19 stycznia do 2 marca udział wzięło ponad 50 dzieci z naszej szkoły. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Dzięki sprzyjającej pogodzie zrealizowaliśmy wszystkie wyjazdy na stok narciarski.

Ostatni wyjazd do Sieprawia pokazał, że dzieci dość szybko opanowały podstawowe umiejętności narciarskie. Zjeżdżały już z wierzchołka najwyższego stoku narciarskiego. Bez problemów korzystały z długiego wyciągu narciarskiego. Próbowały swoich sił podczas zjazdu slalomem między ustawionymi na stoku tyczkami.

Dziękujemy rodzicom: p. Annie Mięso, p. Cecylii Lizak, p. Joannie Zychowicz oraz p. Stanisławowi Sikora za pomoc i wsparcie podczas wyjazdów do Sieprawia.

Opiekunowie:
p. Danuta Torba
p. Piotr Pytel

Koordynator:
Renata Podlasińska

Odsłony: 357