egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: piątek, 26, listopad 2021 A. Smoleń - Zaborska

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF #GoBlue

 

20 listopada przypadała kolejna rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Dokument ten zaznacza, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa.

Nasza szkoła już kolejny raz zaangażowała się w realizację zadań związanych z obchodami Dnia Praw Dziecka w ramach działań Szkolnego Klubu UNICEF. Uczniowie w tym dniu włączyli się w akcję # go Blue, ubierając się na niebiesko.

Uczniowie podczas zajęć mieli okazję zaprezentować swoje przemyślenia i spostrzeżenia na temat praw dziecka we współczesnym świecie. Rozmawiali na temat pozycji młodego człowieka w społeczeństwie, jego potrzeb, a także marzeń i oczekiwań wobec dorosłych i otaczającego ich świata.

Podjęcie się działań mających na celu uczczenie tego dnia było symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Bardzo dziękujmy wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w szkolne działania.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z szkolnych obchodów, które miały miejsce 19 listopada.

https://view.genial.ly/619a9c63b2320e0de7303f47/presentation-magnetic-whiteboard-presentation

Agnieszka Smoleń-Zaborska

Odsłony: 37