Opublikowano: poniedziałek, 01, marzec 2021 M. Cieślik

Drodzy Uczniowie Klas 8 - Czas dla Was

Do końca roku szkolnego pozostało kilka miesięcy. Dla Was to czas wyjątkowy, bo to nie tylko zakończenie kolejnej klasy, ale przecież zakończenie całego okresu Waszej edukacji w szkole podstawowej.

Ten rok jest dla Was szczególny, ale i bardzo specyficzny. Choć pod koniec maja czeka Was egzamin dotyczący Waszych postępów edukacyjnych to jednak niemal od roku zdajecie bezustanny egzamin z odpowiedzialności za samych siebie, za siebie wzajemnie, egzamin z umiejętności dostosowania się do sytuacji nieprzewidywalnych, które spadły na nas jak grom z jasnego nieba, sytuacji związanych z epidemią wywołaną Covid-19. Wiemy, że pewnie już macie przesyt informacji na ten temat, a samo słowa pandemia czy epidemia, budzą w Was pewnie złość lub mniejszą bądź większą agresję. Nie dziwi nas to, bo czujemy się bardzo podobnie. Chcąc, nie chcąc wszyscy doświadczamy podobnych emocji związanych z codziennością covidową.

W związku z tym chcielibyśmy zaprosić Was do rozmowy. Tak, zawsze warto rozmawiać, bo rozmowa ma leczące działanie. Zapraszamy do spotkań z pedagogiem, psychologami w naszej szkole. Na tym ostatnim odcinku Waszych zmagań z uczniowskim życiem w podstawówce porozmawiajmy o tym, co w Was drzemie, a o czym chcielibyście opowiedzieć. Przyjdźcie z koleżanką czy kolegą, jeśli krępujecie się przyjść sami.  Jeśli potrzebujecie porozmawiać o czymkolwiek, zachęcamy Was do spotkania. Porozmawiajmy o Waszych radościach, marzeniach, planach, o tym, co Was niepokoi, smuci i martwi. Porozmawiajmy o wszystkim, o czym macie ochotę powiedzieć. Jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Spotkania  będą prowadzone w formie:

-  dyskusji przy herbacie, w gabinecie nr 6.

Nasze dyżury:

Pedagog szkolny – Marta Cieślik – poniedziałek 10: 30 -12:00