egzam

 Egzamin ósnoklasisty

dzwonek

 

Dzwonki lekcyjne

synergia

Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego

paragrafy 

 RODO

Opublikowano: wtorek, 12, październik 2021 K. Laszczyk-Szustka

“Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny Matematyka w obiektywie” 

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym o zasięgu międzynarodowym, w którym tematem przewodnim jest “Matematyka w obiektywie”.  

Celem konkursu jest zainteresowanie jak największej liczby odbiorców różnymi obliczami matematyki. Konkurs jest skierowany do osób, które potrafią spojrzeć na Królową Nauk oczyma wyobraźni i uwiecznić swoje myśli na fotografii. 

Konkurs fotograficzny MATEMATYKA W OBIEKTYWIE jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego MATHEMATICS IN FOCUS. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2010. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Szczeciński i Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.  Pomysłodawcą i kierownikiem projektu jest dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. US. Projekt obejmuje: konkurs fotograficzny, badania naukowe w obszarach dydaktyki matematyki i komparatystyki mediów, publikacje poznawcze i dydaktyczne, konferencje, wystawy, wykłady otwarte oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli. 30 listopada 2019r. Międzynarodowy Projekt Matematyka w obiektywie uzyskał I miejsce w kategorii Uniwersytecki Projekt Naukowy w konkursie Laurów Uniwersyteckich organizowanym przez Forum Uniwersytetów Polskich. 

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 1-8, wyłącznie za zgodą przedstawiciela ustawowego (rodzica, opiekuna prawnego) 

Każdy uczestnik konkursu może zgłosić nie więcej niż 6 zdjęć. 

Zgłoszenie do konkursu polega na rejestracji w systemie zgłoszeniowym dostępnym na stronie organizatora konkursu, po uprzednim zgłoszeniu pracy do nauczyciela przedmiotowego z matematyki, na jeden z podanych adresów e-mail: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Termin nadsyłania prac: do 1 listopada 2021 roku 

Spośród nadesłanych prac komisja szkolna wybierze 3 najciekawsze fotograficzne spojrzenie na zagadnienia matematyczne. 

Każdy uczeń, który prześle zdjęcie konkursowe zostanie nagrodzony oceną bardzo dobrą z matematyki, natomiast uczniowie, których prace zostaną nagrodzone otrzymają oceny celujące z przedmiotu. 

Wszelkie informacje i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej: 

Regulamin (PL) - Matematyka w Obiektywie (usz.edu.pl) 

Szkolni Organizatorzy konkursu: 

Zespół Matematyków: 

Katarzyna Góra 

Joanna Karp 

Katarzyna Laszczyk-Szustka 

Justyna Stożek 

mwo

Odsłony: 15